4 січня: який сьогодні день? Традиції, свято, іменини

Сьогодні святкуємо Всесвітній день абетки Брайля, День Ньютона та Національний день спагеті у США, церква шанує Анастасію Узорішительницю.

Всесвітній день абетки Брайля. 4 січня — Всесвітній день азбуки Брайля, заснований резолюцією Генасамблеї ООН 17 грудня 2018 року, з метою підвищення поінформованості щодо важливості Абетки Брайля як одного із засобів спілкування для повної реалізації прав людей зі слабким зором.

День Ньютона. Вчені, дослідники, студенти та аспіранти природничих наук, просто любителі наукових знань та експериментів щороку 4 січня святкують День Ньютона. Дата присвячена Дню народження великого вченого, який відкрив закон всесвітнього тяжіння.

Церковне свято: Цього дня православна церква вшановує пам’ять святої Анастасії. Вона жила в III столітті в Римі за часів правління імператора Діоклетіана, відомого гоніннями християн. Свята Анастасія отримала прізвисько Узорішительниця, бо намагалася, як могла, полегшити ув’язненим життя. А потрапили вони до в’язниці саме за віру. Також Анастасії молилися жінки, щоб легко звільнитися від інших “уз” – вагітності.

Народні прикмети на 4 січня

Яка погода на Анастасію, такою буде і в жовтні; Якщо на Анастасію багато бурульок, рік буде врожайним; Хмари, які пливуть проти вітру, віщують снігопади в найближчі дні; Якщо у річці поменшало води, влітку буде посуха.

Що не можна робити у день Святої Анастасії?

  • Вагітним жінкам не можна шити.
  • Забороняється ходити по домівці босоніж, бо це може накликати біду на когось із родичів.
  • Не можна проколювати вуха, бо вони будуть довго гоїтися.
  • Заборонено навіть ненароком ображати тварин, бо це може накликати проблеми зі здоров’ям.
  • Не можна їсти м’ясо та інші продукти тваринного походження, бо триває Різдвяний піст.

Іменини: Анастасія, Богдан, Федота, Євтихіана, Бориса, Оскара.

Схожі новини