|

Кизиловий сад поблизу Токмака увійшов до Книги Рекордів

Кизиловий сад в с. Нове, Пологівського району – найбільший сад в Україні органічного виробництва. Це офіційно зафіксовано представниками  Національного Реєстру Рекордів України.  До кизилового саду, що неподалік міста Токмак, фахівці завітали 9 жовтня, Нарахували на площі 14 га землі, 11 тис. 830 дерев. 

На сьогодні це є, однозначно, найбільший кизиловий сад в Україні, але тут дуже важливо додати, що саме органічного виробництва. Це підтверджується сертифікатами, сертифікат щороку поновлюється. Ми маємо екологічно чисту продукцію, мабуть, в цьому є найбільше досягнення цього рекорду, показувати людей, які вирощують чисту продукцію дбаючи про наше здоров’я, про екологію. Понад годину ми рахували  й це також є рекордом з підрахунку такої великої кількості дерев. Це трохи не звична для нас номінація. Були різні фруктові й не фруктові дерева, але саме кизиловий сад подається вперше, – розповіла  керівник Національного Реєстру Рекордів України Лана Вєтрова. 

Цей український  рекорд має всі шанси стати рекордом Книги Гіннеса, як найбільша площа кизилового саду вирощена органічно. Робота у цьому напрямку вже розпочалася. Власник господарства, Сергій Ольшанський, розповів, що для їх господарства це важлива відзнака. Вирощенням кизилу в промислових масштабах родина Ольшанських займається вже кілька років. Об’єми врожаю зростають з кожним сезоном. З екологічно чистого кизилу виготовляють джеми, компоти, настоянки, соуси, пастилу та навіть сублімовані дропси. Продукцію можна побачити на полицях відомих супермаркетів. Мета фермерського господарства популяризувати культуру споживання кизилу в Україні, адже це неймовірно корисна ягода. Вона унікальна за складом корисних речовин, дарує довголіття й зміцнює імунітет.

Схожі новини