|

На Гуляйпільщині хочуть розробляти родовище залізної руди. Нардеп Нікітіна звернулась до людей та влади

Гуляйпільці шоковані можливістю появи на території їх громади небезпечного родовища залізної руди. Родовище поблизу селища Залізничне Гуляйпільськоі громади все ж таки виставлено Держгеонадрами на аукціон. Жителі Пологівського району можуть опинитися заручниками ситуації та жити у епіцентрі екологічної небезпеки.

Про це на своїй сторінці у “Фейсбук” повідомила народна депутатка Марина Нікітіна. Депутат звертається до людей, місцевої і обласної влади:

“Надра — власність українського народу, ст. 13 Конституції України. Саме народ має давати дозвіл на розробку родовищ і це передбачено чинним законодавством. Отримали підтверджуючу інформацію, що родовище залізної руди поблизу селища Залізничне Гуляйпільськоі громади все ж таки виставлено Держгеонадрами на аукціон. Але важливо почути думку громади- за чи проти і головне правильно юридично закріпити волевиявлення гуляйпільців! Думаю, що громада проти і підтримає скоріше сільськогосподарське використання земель над родовищем, ніж сумнівне родовище, що забруднить довкілля.⠀Аби не було запізно, як у випадку Вільнянщини, коли інвестор отримав усі ліцензії та дозволи і пройшов усі судові інстанції аби узаконити ці дозволи, я прошу місцеву владу (до того як якийсь інвестор виграє аукціон на розробку родовищаГуляйпільщини) та районну Пологівську раду і Запорізьку Обласну раду підключитись до процесу :

⠀- голові громади Сергій Ярмак негайно розпочати продеру проведення громадських слухань щодо виставлення земельної ділянки біля селище Залізничне на аукціон⠀- на основі результатів цих слухань районній та обласній раді ухвалити відповідні рішення⠀- як народний депутат, опираючись на відповідні рішення громади і місцевих рад маю намір, якщо підтвердиться позиція земляків проти розробки родовища, звернутись до Кабінету Міністрів України та Державної служби геології та надр України з вимогою вилучити цю ділянку з аукціону та не перетворювати життя людей на промислову в’язницю. Тож, об’єднаймо зусилля і діймо разом“, – написала нардепка.

Схожі новини