|

Пологівський “Бублик” потопає у смітті. Не байдуже лише активістам. ФОТО

Вже не перший тиждень сімейна пара Євген Лісогурський та Наталія Черняк свої прогулянки з собакою перетворюють на сімейний суботник. Молоді люди не можуть спокійно дивитися, як улюблена зелена зона всіх жителів міста й села Пологи потопає у смітті. 

Так, одна з останніх прогулянок відклалася у пам’яті. Купи сміття навкруги просто шокували молодих людей.

“Ми й без прогулянок з собакою розуміли, що тут багато сміття, але більшу увагу почали звертати коли приходили на прогулянки з Мухтаром. Собака хватає все, що бачить навкруги, бо чує запах, йому цікаво, він ще молоде щеня. Добре коли бачимо вчасно, що він схопив пластик чи пакет якийсь, тоді забираємо. Буває й так, що може щось схопити, коли ми не бачимо, тоді виникають проблеми зі шлунком. Після таких випадків у нас й виникла ідея почати наводити лад на “Бублику”, якщо нікому немає до нього діла”, – каже Наталія.

До своїх суботників активісти закликали й інших небайдужих, однак поки охочі жваво не приєднуються.Пляшки, обгортки з продуктів, пластикові пакети, одноразовий посуд, вологі серветки, медичні маски зустрічаються серед сміття найчастіше. Навіть там, де прибирання було тиждень тому, цієї суботи назбирано було два нових пакети сміття. На території поблизу водоспаду ситуація  з кількістю відходів просто неба  взагалі жахає. Тут назбирали 4 пакети, однак сміття там ще купи. Євген каже, проблема має дві сторони.

“З однієї сторони, це невихованість людей. Гадаю, вони й вдома в себе так смітять, але інша сторона, це питання до місцевої влади. На “Бублику” не встановили жодного сміттєвого бака. Був один під замком, зараз і його немає. Тут дуже велика територія, гуляють як діти, так і дорослі, люди полюбляють приходити сюди на пікніки, а після цього сміття викинути немає куди. На жаль, мало свідомих людей, які заберуть з собою відходи, більшість залишає їх тут і це жахливо.”

Наталія та Євген сподівалися на допомогу небайдужих, однак не засмучуються, адже такі суботники влаштовують з власної ініціативи, прагнуть зробити улюблене місце для прогулянок кращим. Все ж, сподіваються, що їх приклад активізує людей та владу.

Схожі новини