|

У Пологівському районі ветлікарі і мисливці вакцинують диких тварин. Чому не допомагають громади?

На Пологівщині проводять імунізацію диких м’ясоїдних тварин. У лісах та лісосмугах розкидають спеціальні вакцини у вигляді приманки. З’їдаючи її дикий звір отримує імунітет проти сказу. Спеціалісти Пологівської районної державної лікарні ветеринарної медицини зазначають про дієвість такого виду імунізації, однак наголошують, що це не єдиний спосіб боротьби зі сказом. Необхідно проводити й відстріл лисиць. У цьому питанні не мають підтримки з боку місцевої влади.

Вакцина для диких м’ясоїдних тварин – це коричневі прямокутники зі специфічним м’ясним запахом. Днями, за державною програмою, вакцина надійшла до Пологівської лікарні ветеринарної медицини й у Пологівській громаді розпочалася імунізація.

У складі бригад крім ветлікарів представники Пологівського лісомисливського господарства й місцевого Товариства мисливців та рибалок. На 1 квадратний кілометр фахівці розкидають 25 вакцин. Зона роботи, це ліси та мисливські угіддя трьох дільниць Пологівського району: Тарасівська, Федорівська і Пологівська.

Після того, як вакцину залишають у лісосмузі, спеціалісти за кілька днів повертаються, аби зрозуміти яку кількість підібрали дикі звірі. Щоб зорієнуватися у місцевості залишають  спеціальні стрічки, де вказується, що це зона вакцинації і саме тут проводиться  преоральна вакцинація  диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Свою дієвість вакцина показала за останні кілька років використання. З 2017-го року, відколи перебоїв з постачанням вакцини від держави немає, зменшилася кількість небезпечнпих пунктів, де фіксували диких звірів хворих на сказ. З 21-го пункту показник знизився до 2-х. Однак, ще більшу ефективність вакцинація показує у поєднанні з відстрілом лисиць. Наразі цей процес гальмується через недофінансування з боку територіальних громад Пологівського району, чиї території обслуговує ветлікарня.

Розкидання – це один важливий момент, однак через 21 день нам треба провести відстріл лисиць у кількості 48 штук. Зверталися за допомогою до громад, щоб виділили кошти на лабораторне дослідження. Сюди входить бензин та патрони. Однак, громади не допомагають через брак коштів. Минулого року начальник Пологівського УТМР Євген Тріщук виділяв кошти на зебезпечення необхідного, однак так не може відбуватися кожного разу, адже має бути зацікавленість й відповідальність з боку влади. Просимо громади посприяти у виділенні коштів задля реалізації необхідних заходів, – зазначила ветлікар-епізоотолог Пологівської районної державної лікарні  ветеринарної медицини Олена Скиба.

Ветлікарня має відповідні програми та розрахунки, суми дорівнюють кільком тисячам гривень, що не є великими коштами для бюджетів громад. Натомість боротьба і профілактика сказу є важливими, адже на Пологівщині дикі лисиці часті гості на подвір’ях домогосподарств. Не рідкими є випадки нападу лисиць на худобу, котів, собак.

Вакцина безпечна для звірів, однак людям помітивши її у лісосмугах краще не чіпати, особливо слідкувати, щоб під час прогулянки у лісі, вона не потрапила до рук дітей.

Схожі новини